Inhoud
- Steven de Caluwé (artlogic): "Beter klimaat creëren`
- AVM Broadcasting Exhibition
- Cableshots op Zero Gravity
- Verwisselbare objectieven op maat
- Moderne budget camerasystemen
- Daydream Festival: totaalbeleving
- Fence 4 Events en Moneylogistics: twee in een
- Grease, The Arena Show: over the top
- Carré: nieuwe geavanceerde geluidsinstallatie
- NAB 2014: 4K en AVB
- Nederlanders op de NAB
- NOS vertrouwt op Broadcast Rental
- Overzicht Radio Automatisering
- Schouwburg Cuijk bouwt aan de toekomst
- Televisie als Add-on
- Film & TV Nieuws
- Column Ferry van Beek
- AVM Broadcasting Exhibition
- Verwisselbare objectieven op maat
- NOS vertrouwt op Broadcast Rental
- Moderne Budget camerasystemen
- Slow motion: televisie als add-on
- Broadcast & Audio Techniek Nieuws
- NAB 2014: 4K en AVB
- Holland goes Vegas
- Overzicht: radio automatisering
- Theater & Podia Nieuws
- Vernieuwbouw: Schouwburg Cuijk
- Over the top: Grease, the arena show
- Show & Events Nieuws
- Fence 4 Events en Money Logistics
- Cableshots op Zero Gravity
- Totaalbeleving: Daydream Festival
- Steve de Caluwé (artlogic): “Beter klimaat creërenâ€
Freelancers en flexwerkers
starten jaar goed
Freelancers en flexwerkers hebben er een goed eerste kwartaal op zitten. In verhouding tot het eerste kwartaal van 2013 steeg de omzet met 7,6%. Rotterdam stak met kop en schouders uit boven de andere steden. Hier werd een omzetstijging geboekt van meer dan 15%. Dat blijkt uit de kwartaalmonitor van Tentoo. Het onderzoek richt zich op freelancers en flexwerkers in Amsterdam, Den Haag, Hilversum, Rotterdam en Utrecht, die bij Tentoo zijn aangesloten. De positieve cijfers zijn volgens algemeen directeur van Tentoo Paul den Ronden een mooie opmaat voor de rest van dit jaar. "Het is echt een signaal dat voor deze doelgroep de weg naar verbetering is ingezet en voortgezet. Het geeft ons absoluut vertrouwen in herstel." Rotterdam neemt met de stijging van 15,4% het stokje over van Utrecht, dat eind 2013 nog de grootste omzetstijging onder freelancers en flexwerkers liet zien. De positieve geluiden uit de havenstad komen voornamelijk uit de hoek van de journalisten/verslaggevers, audiovisuele beroepen en evenementenbranche. Hilversum haakt in op de groei van Rotterdam. De voornamelijk audiovisuele beroepen zorgden voor een omzetgroei van bijna 8% tegenover 0,6% in het laatste kwartaal van 2013. In tegenstelling tot Rotterdam boekten de freelancers en flexwerkers in Den Haag wat mindere resultaten. Hun teller bleef staan op een omzetstijging van 1,8% waar deze eind vorig jaar nog eindigde op 10,8%. "In verhouding tot de andere steden zien we in Den Haag eigenlijk dat alle beroepen een minder harde groei laten zien."
NAB 2014Begin april was er traditiegetrouw weer de NAB in Las Vegas, de grootste omroepbeurs ter wereld. De broadcastwereld komt hier samen om te kijken, luisteren en te discussiëren. En om nieuwe apparatuur aan te schaffen. Op de NAB worden steevast nieuwe producten getoond en grote contracten afgesloten.
De NAB is ook de plek waar een groot aantal uitgevers van library muziek zich elk jaar verzamelt. De (internationale) ontwikkelingen in de markt worden besproken, nieuwe contracten afgesloten en relaties onderhouden. De PMA (Production Music Association) organiseert daar elk jaar haar ledenvergadering, waar ook niet-aangeslotenen bij aanwezig kunnen zijn. Deze bijeenkomst trok dit jaar een recordaantal van 325 bezoekers.
Zo'n twintig jaar geleden werd de PMA opgericht door een tiental uitgevers van library muziek (in Amerika ook wel Production Music genoemd). De industrie in Amerika bestond in z'n totaliteit uit niet meer dan zo'n 30 aanbieders van dit soort muziek. Vandaag de dag zijn er meer dan 670(!) aangesloten uitgevers variërend van majors tot independents. Deze enorme groei laat zien dat de vraag naar library muziek onafgebroken groot is geweest.
Door het grote aantal spelers dat er op deze markt is bijgekomen, is uiteraard ook de concurrentie enorm toegenomen. Twintig jaar geleden was het voor beginnende uitgevers vaak niet mogelijk om hoogwaardige opnamen te maken, aangezien de kosten daarvoor erg hoog waren. Nieuwe aanbieders boden daardoor vaak muziek aan van dubieuze kwaliteit. Nu is de wereld echter compleet anders. Bijna maandelijks komen er nieuwe labels op de markt die, geholpen door de mogelijkheden van de huidige technologie, met verbluffend goeie releases komen. Ook het feit dat deze partijen niet gehinderd worden door structuren en culturen uit het verleden zorgt ervoor dat zij de markt met een frisse blik benaderen.
Goed nieuws voor de gebruikers van library muziek dus. Het aanbod wordt groter, diverser en beter van kwaliteit. Voor de beste muziek hoef je tegenwoordig niet meer perse bij de grote labels te zijn. Je zult bij de zogenaamde 'boutique labels' vaak precies die muziek vinden die je nodig hebt. Neem dus eens de moeite om te zoeken naar muziek in labels die je normaal niet gebruikt. Je zult aangenaam verrast zijn!
Film&Tv ColumnFerry van Beek All Music Publishing