Elation verwelkomt Mathias Burger als Brand Manager voor Elation Europe

Dinsdag 5 mei 2026
Elation heeft Mathias Burger aangesteld als Brand Manager voor Elation Europe. In deze rol zal Burger fungeren als een belangrijke schakel tussen de markt en het Europese hoofdkantoor van Elation, waarbij hij helpt om de merkpositie van het bedrijf in de regio verder vorm te geven en te versterken.

Burger zal zich richten op het opbouwen van sterke relaties met belangrijke beslissers en lichtontwerpers, het stimuleren van betrokkenheid en het ondersteunen van de verdere groei van het merk Elation. Een centraal onderdeel van zijn functie is het afstemmen van merkboodschappen en uitvoering over alle kanalen heen, om zo een consistente en overtuigende merkervaring te creëren die aansluit bij het publiek van Elation.

Met een duidelijke opdracht om het merk Elation in Europa naar een hoger niveau te tillen, zal Burger leiding geven aan initiatieven om een sterke en samenhangende merkboodschap te ontwikkelen. Hij zal ervoor zorgen dat communicatie via sales, marketing, PR en digitale platformen consistent, transparant en effectief blijft.

Belangrijke brug
“Mathias brengt precies de combinatie van branche-ervaring, strategisch inzicht en praktische uitvoering die we nodig hebben om ons merk in Europa naar het volgende niveau te brengen”, aldus Marc Librecht, Sales & Marketing Director bij Elation Europe. “Zijn vermogen om complexe productportfolio’s te vertalen naar duidelijke en impactvolle merkcommunicatie is van grote waarde. Met zijn achtergrond in productmanagement, marketing en solution sales vormt hij een belangrijke brug tussen de markt en ons Europese hoofdkantoor.”

Burger treedt in dienst bij Elation met uitgebreide ervaring in de licht- en technologiesector. Hij begon zijn carrière in de entertainmentverlichtingsindustrie, waaronder acht jaar bij Martin Professional in product- en key accountmanagement. Later breidde hij zijn expertise uit naar algemene verlichting, waar hij bijdroeg aan marktintroducties en merkontwikkelingsinitiatieven die bedrijven zoals Tridonic en Samsung hielpen positioneren als leiders in de smart-buildingsector.

In de afgelopen vijf jaar werkte Burger zelfstandig in innovatiemanagement en digitalisering, met een focus op productmanagement, communicatiestrategieën en de ontwikkeling van digitale klantbelevingen voor complexe B2B-oplossingen. Hij beschikt daarnaast over een sterke theoretische basis en het bewezen vermogen om deze om te zetten in praktische toepassingen. Zijn ervaring in het helder en efficiënt overbrengen van complexe concepten sluit goed aan bij zijn nieuwe functie.

Eenvoudig maken
Zijn nieuwe rol bij Elation richt zich op twee kerngebieden: ondersteuning van de salesorganisatie en versterking van marktcommunicatie. Hij zal nauw samenwerken met salesteams om zowel directe als indirecte klanten te ondersteunen en vraag te creëren door lichtontwerpers en professionals uit de industrie te betrekken. Tegelijkertijd zal hij de unieke waardeproposities van Elation verder uitwerken en communiceren, om zo de interne positionering te versterken en gerichte communicatie voor verschillende doelgroepen en stakeholders te waarborgen. “Mijn taak is om een complex portfolio eenvoudig te maken”, aldus Burger. “Duidelijkheid en consistentie in communicatie zijn essentieel en komen iedereen ten goede. Door een sterke basis te leggen van toegankelijke en begrijpelijke merkboodschappen zorgen we ervoor dat iedereen – van salesteams tot partners – op één lijn zit en dezelfde taal spreekt.”

Burger is medio april officieel gestart bij Elation en is begonnen met het analyseren van interne structuren en marktpositionering om kansen voor impact te identificeren. Hij zal nauw samenwerken met het wereldwijde hoofdkantoor van Elation in Los Angeles en wil een duidelijke Europese invalshoek en specialisatie inbrengen in zijn rol.

“Ik kijk ernaar uit om de merkperceptie van Elation in de Europese markt te versterken”, voegde Burger toe. “Een van de belangrijkste redenen waarom ik bij het team ben gekomen, is de sterke concurrentiekracht van de producten van Elation. Ons doel is nu om het merkimago naar hetzelfde niveau te tillen.”